Moduły LED stają się coraz bardziej popularne wypierając w ten sposób klasyczne taśmy ledowe. Moduły LED występują w różnych wersjach kolorystycznych, oraz w kilku wersjach z różną mocą. Najczęściej spotykaną mocą jest 12 wolt zasilania prądem. W lampach LED źródłem światła są białe diody elektroluminescencyjne, które składają się zwykle z dwóch elementów.
Pierwszy element to zwykle niebieska dioda elektroluminescencyjna, a drugi to luminofor. Umieszczone są one w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek. Moduły LED montowane są za pomocą dwustronnej taśmy 3M. Ponadto, często są wyposażone również w dodatkowe baterie, co gwarantuje ich niezawodność.
Jedną z zalet modułów LED jest znacznie większa trwałość. Obecnie na rynku znajdują się moduły LED o trwałości pięćdziesięciu tysięcy godzin. Kolejną zaleta jest niska cena eksploatacyjna. Zwrot inwestycji w moduł LED może być krótszy niż jeden rok. Zaletą może być także możliwość doboru dowolnej temperatury barwy jakie światło LED będzie przyjmować.
Wadą modułów LED jest chociażby wysoka cena, która po części jest rekompensowana przez długą żywotność i niskie koszta eksploatacyjne. Światło LED może również przy odpowiednio długim wpatrywaniu się w nie doprowadzić do nieodwracalnych zmian w siatkówce oka.
Światło LED jest niezaprzeczalnie światłem przyszłości. Obecna technika nie zna lepszego sposobu oświetlania różnego rodzaju powierzchni, przez co moduły LED są w najwyższej klasie nowoczesnych sposobów oświetleń.